Vatreni za 110. rođendan "počastili" Bjelovar s 15 golova

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u revijalnoj utakmici odigranoj povodom 110. obljetnice postojanja tog kluba hrvatskog trećeligaša Bjelovar s 15:1 (8:0).

Susret je odigran pred rekordnih 4.111 gledatelja koji su se u utorak okupili na bjelovarskom Gradskom stadionu.

Peterostruki strijelac za Hrvatsku bio je Andrej Kramarić, tri pogotka postigao je Marko Livaja, dvaput je precizan bio Ivan Perišić, a po jedan gol postigli su Ivan Rakitić, Ante Rebić, Tin Jedvaj, Milan Badelj i Mario Pašalić. Jedini pogodak za Bjelovar postigao je Stjepan Mamić.

Već nakon prvih 45 minuta izabranici Zlatka Dalića imali su prednost 8:0, a strijelac polovice pogodaka bio je Andrej Kramarić koji je u četvrtoj minuti načeo mrežu domaćeg trećeligaša te u 45. minuti golom za 8:0 zaključio. Za 2:0 precizan je bio Ivan Rakitić na povratnu loptu Ante Rebića.

Rakitić je započeo utakmicu s kapetanskom vrpcom i u 20. minuti bi bio strijelac najatraktivnijeg pogotka da njegov udarac s gotovo polovice igrališta nije završio na gredi. No, cijelu je akciju pratio Kramarić i odbijenu loptu lakoćom pospremio u mrežu.

U 22. minuti na 4:o povisio je Rebić na asistenciju Milana Badelja.

Domaći su najbliže pogotku bili u 27. minuti, kada je nakon pogreške Domagoja Vide do lopte stigao Matej Bošnjak, ali je njegov udarac s 10-ak metara završio u vratnici. U 42. i 44. minuti Pejo Kuprešak je dvaput izlazio sam pred Dominika Livakovića. U prvoj prilici je zaobišao vratara hrvatske reprezentacije, ali je otišao previše ukoso i promašio vrata, dok si je napadač Bjelovara u drugoj situaciji dao predugačak for, pa je Livaković bio prvi na lopti.